Prečo je to iné ako klasický pisoár? Jednoducho povedané, bezvodné pisoáre šetria čas i peniaze, neuveriteľné množstvo pitnej vody, pričom vytvárajú hygienickejšie prostredie a nezapáchajúce toalety bez použitia energie..

Ekonomické Benefity

Používanie pitnej vody na likvidáciu moču nedáva žiaden ekonomický zmysel, predovšetkým ak sa zásoby pitnej vody zmenšujú. CA-PLAST bezvodné pisoáre šetria tromi dôležitými spôsobmi:

uspora

1. Obstarávacia cena: Pretože nemajú žiaden splachovací mechanizmus, CA-PLAST bezvodné pisoáre sú lacnejšie na kúpu i inštaláciu. Nepotrebujete zabezpečovať žiadne nosné montážne rámy pretože váha nášho pisoáru je sotva 4kg, nepotrebujete dodatočne dokupovať odtokový sifón! Všetko, čo potrebujete, je odtoková rúra, približne jednu hodinu na montáž a 3 až 5 minút na inštaláciu bezvodného zásobníka. Nemáte čas na montáž? Kontaktujte nás! Pracujeme aj mimo bežných pracovných hodín.


2. Prevádzkové náklady: Žiadna voda znamená, že ušetríte 100% nákladov spojených s vodou na odvádzanie moču, zredukujete odpadové náklady – pričom ceny oboch položiek sú na vzostupe v dnešnej dobe, prekračujú už viac ako 2€ za 1000 litrov. Bezvodné pisoáre taktiež eliminujú náklady na energiu spojenú s pumpovaním vody do a von zo zariadenia, rovnako ako náklady na energiu potrebnú na úpravu až približne 151,000 litrov rozriedeného moču z jedného zariadenia za rok.


3. Náklady na údržbu: Údržba bezvodných pisoárov zahŕňa pravidelnú výmenu bezdotykového bezvodného zásobníka pisoára a čistenie rovnakého štandardu, ktoré sa spája s tradičným pisoárom. Žiaden splachovač znamená žiadne zaseknuté, či pokazené ventily a keďže cez odtokové potrubia nepreteká žiadna tvrdá voda, ostávajú úplne bez vodného kameňa. Z toho taktiež vyplýva zníženie nákladov súvisiacich s čistením potrubia. Energetické náklady klesajú vďaka bezvodným pisoárom aj preto, že nie je potrebný transport vody do a von zo samotných pisoárov.


ekologiaEnvironmentálne benefity

Približne 5% svetovej pitnej vody je používaných na splachovanie moču. Jeden CA-PLAST bezvodný pisoár ušetrí priemerne až 150,000 litrov a viac pitnej vody ročne.

Falcon Waterfree Technologia je oceňovaná environmentálnymi organizáciami a organizáciami pre ochranu prírody po celom svete.


Hygienické a Estetické Benefity

hygienaNaše bezvodné pisoáre vytvárajú hygienickejšie toalety z dvoch dôvodov:

Bezdotykovosť

Na rozdiel od splachovacích pisoárov, CA-PLAST bezvodné pisoáre sú bezdotykové, čo v podstate eliminuje šírenie baktérií.


Nižšia úroveň baktérií

Bezvodé pisoáre vďaka tomu, že pri používaní nepotrebujú žiadnu vodu, nevytvárajú žiadne oblakmi šíriace baktérie. To znamená, že priestor v okolí bezvodných pisoárov a celá toaleta sú čistejšie a hygienickejšie. CA-PLAST bezvodné pisoáre taktiež redukujú zápach na toalete vďaka uzavretiu moču v bezvodnom, patentovanom zásobníku pisoára. Hermetické zapečatenie zásobníka pomocou Falcon tesniacej kvapaliny je 500-násobne efektívnejšie ako tradičné sifóny.

Jednoduchosť patentovanej technológie FALCON

11. Tento bezdotykový, bezvodný, patentovaný pisoárový zásobník je vyrobený z nelepivého, neporézneho materiálu a navrhnutý tak, aby fungoval ako lievik.

Moč prechádza cez bezvodný systém, kde tesnenie (tmel) od Water Free Technologies vytvára bariéru medzi systémom a priestorom toalety.

12. Tesniaca kvapalina od Falcon Waterfree Technologies vytvára vzduchotesnú bariéru medzi močom a toaletou. Tmel je menej hustý ako voda, čo umožňuje moču prejsť cez a odtiecť do odtoku. Patentovaný bezodtokový zásobník následne zozbiera močové usadeniny a zabezpečí tak nezapáchajúcu toaletu, čisté rúrky a nulové plytvanie vody.

13. Bezvodný, patentovaný pisoárový zásobník taktiež funguje ako O - krúžok, čo zabezpečuje hermetickú bariéru medzi zásobníkom a samotným pisoárom.

Jedinou nevyhnutnou údržbou je rutinné vyčistenie zariadenia a jednoduchá výmena zásobníka 2 až 3 razy ročne (závisí od použitia).